Cesta k dokonalosti ?!

3. ledna 2008 v 22:55 | Electric.Doll |  Úhel pohledu
Možná jste to už postřehli. Blogy,kde se řeší postava,to jak být krásná,štíhlá,oblíbená...prostě perfektní,dokonalá. Ty holky mají pocit,že budou dokonalé,když budou mít supermoderní účes,trendy oblečení a budou vychrtlé jak modelky,denně se pohybující po přehlídkových molech. Nechci samozřejmě křivdit všem,ale tohle je podle některých(alespoň to tak vyznívá) dokonalost.
Já pro to mám trochu jiný název. Povrchnost. Proč všem záleží na vzhledu ? Můžeme být štíhlí,dokonalí,supermoderně oblečení,ale to ještě neznamená,že jsme dobří. Je přece i něco,co hlavně dělá člověka člověkem. Jeho osobnost. To jaký je,jeho činy,myšlenky,názory. A to se nedá jen tak změnit,vylepšit nebo přizpůsobit(pokud si za svými názory aspoň trochu stojíte) nějaké tupé módní vlně. Nemůžete se ze dne na den změnit tak lehce jako si jednou místo růžových kalhot obléknete černé.
A tak říkám...nebylo by lepší začít si na lidech všímat i něčeho hlubšího ? Na chvíli se v téhle uspěchané době zastavit a dát si práci s tím poznat jednoho člověka hlouběji než jen projet ho pohledem a říct : hm,to bude pěkná kráva ?
Někde jsem četla,že ty holky hubnou pro sebe. Protože chtějí ony,protože pak mají lepší pocit. Víte,jak je mě,když mám hlad nebo se jeden den nenajím ? Nedokážu myslet na nic jiného,jsem nervózní a nepříjemná svému okolí...to mi tedy opravdu dobře nedělá.
Asi jsem blázen,ale začínám si už z principu všímat radši těch lidí,co nejsou dokonalí,podle měřítek dnešní společnosti. A proč si myslím,že jsou lepší a zajímavější,i když třeba nemají upravené vlasy a nenosí supermoderní věci a nebaví se s "vhodnými"..."cool" lidmi ?
* " Když mě uviděj,řvou ááá,pomoc...velkej,blbej zlobr. Odsouděj mě dřív než mě poznaj. A proto jsem radši sám."*
Odpusťte,že jsem použila citaci ze Shreka,ale nějak mi přišlo,že se to k tomu hodí :))
P.S - Prosím Vás,je to jen můj názor,nikoho konkrétního tím nechci urážet ani zesměšňovat,jen jsem se prostě chtěla k něčemu vyjádřit po svém. Díky.
Electric.Doll ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marilyn marilyn | Web | 14. ledna 2008 v 19:52 | Reagovat

je to tak:) ale myslim, že každej člověk hodnotí podle vzhledu. minimálně na první pohled. pak, když toho člověka pozná, tak už vzhled ani nevnímá, ale první dojem dělá fakt hodně.

2 KK KK | E-mail | Web | 13. února 2009 v 21:06 | Reagovat

Nemám ráda tuhle povrchní mládež. Ať už tyhle pro-any nebo pózéry jakejchkoli stylů. Baví se o věcech na sebe, o značkách, o klucích, o tom, jak je támhleta holka vzadu ale divná, ale když chcete slyšet třeba jejich vlastní názor na něco, nebo sdílet nějakej pocit, koukají na vás jak na vola. Zajímá je "mít", nikoliv "být" ... A s dokonalostí versus štěstím pravdu nemají - když to zjistí, musí je to sakra bolet. Já bych třeba na svém vzhledu nic neměnila, dělám i fotomodeling - ale nijak šťastná, natožpak dokonalá si teda nepřipadám. Taky mám, stejně jako ty, slabost pro "nedokonalé" lidi, hlavně pro ty, kteří jsou i bez výrazného zevnějšku výraznými osobnostmi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Je vám k něčemu to,že jste tu byli ?