Únor 2008

Zamyšlení nad...

26. února 2008 v 22:16 | Electric.Doll |  Úhel pohledu
(Zase jeden z názorů...Electric se z celého srdce omlouvá,ale nedalo jí to...ale vlastně,proč se omlouvat,když to publikuji všechno na svém blogu :)))
...originalitou a jak jí dosáhnout ? Dobrá otázka... Abyste věděli,já si originálních lidí nesmírně cením. Protože jich není mnoho a jen tak na ulici je nepoznáte. Podle mě se originalita skrývá totiž hlavně v duši člověka,v jeho nitru. Tkví v jeho myšlenkách,názorech,talentech. Samozřejmě,může se odrážet i na oblečení nebo tak,ale je to jen pouhý odraz toho,co se skrývá uvnitř. Sama nemůžu říct,že bych poznala opravdu originálního člověka. Protože pro mě originalita souvisí i s tím,že jde dotyčný člověk proti proudu,a takových lidí je už dnes málo(myslím si). Můžete o někom z vašem okolí říct,že jde proti proudu,je absolutně oddaný sobě a svým zásadám ? Že když něco sám nechce,prostě to neudělá ? Že je mu jedno,co si o něm myslí ostatní,kromě lidí na kterých mu záleží ?
Nemluvím tu o tom,že by neměl měnit své zásady nebo názory,když přijde na to,že mu již nevyhovují. Chci jen říct,že neznám moc lidí,kteří by se nedali strhnout vírem společnosti a nezačali se chovat jako ostatní(alespoň v něčem). Nemluvím tu o tom,že by jsme se měli izolovat a nechat vytvářet své osobnosti někde v ústraní,daleko od ostatních,aby jsme měli jistotu,že budeme jedineční. Pro mě je síla a krása člověka třeba v tom,že dokáže stát za svým názorem třeba proti celé své třídě,když je přesvědčen o tom,že je správný nebo prostě jen,když mu věří. Vždy jsem něco takového chtěla dokázat.

Zrychleně...

25. února 2008 v 22:02 | Electric.Doll |  Úhel pohledu
Kráčí po dlouhé ulici,na očích růžové brýle. Nejistýma očima pomrkává kolem sebe. Je ráda na světě. Protože je krásný. Na silnicích jezdí auta roztomile pufající do vzduchu kroužky vodní páry,zvlhčující prašnou silnici. Je krásný slunečný den,kolem barevných domů,kousek od písčité pláže,se prochází spousta lidí,jejichž tváře září úsměvy. I ona se směje. Modré moře vede bílé vlny k útesům,děti si hrají v bělostném písku pláže. Lidé tancují,objímají se,oslavují,radují se. Jsou šťastní. Sedí jen tak na lavičkách,popíjejí kávu v kavárnách,čtou si knížky a časopisy,procházejí se s přáteli po promenádách. I ona si jen tak sedne a zadívá se kolem sebe. Zrak jí padne na obyčejné brýle,povalující se v písku. Prohlédne si je a vymění za své růžové.
Obraz se změní. Obloha zešedne,ulice je pokrytá odpadky,se kterými si pohrává zlověstný vítr. Moře vysílá hrozivé vlny,jejichž tříšť dopadá až na silnici. Z výfuků aut se line odporný pach,nedá se skoro dýchat. Lidé pospíchají,běží,utíkají v oblecích a kostýmkách barvy myší šedi. Vrážejí do sebe,nadávají si. Na lavičkách nesedí jediný člověk. Jen ona. Je tam sama a nemůže uvěřit. V tomhle světě nechce být. Chce zpátky své růžové brýle. Nenajde je. Nemůže se vrátit,protože tohle je realita. A ona nemůže žít ve snu.
"Probuď se holka,nesni a žij. I tenhle svět dokáže být krásný,protože se najde alespoň pár lidí,kteří jsou ochotní s tebou jeho krásu hledat. A pak zase uvidíš barvy..."
Vlastně nevím,proč tohle píšu. Myslím si,že by jsme se měli někdy zastavit a nevzdávat se šílenému tempu tohoto světa. Ničí nás to,ta kupa povinností,ta spousta starostí. Nemůžu o tom vlastně psát tolik z vlastní zkušenosti,protože sama jsem ještě dítě,nebo toho ve mě z toho dítěte ještě trochu zůstává. Ještě se dokážu radovat z maličkostí,ale za pár let tomu tak nemusí být. Proč se nemůžeme v tom uspěchaném tempu světa zastavit,zaprotestovat a udělat něco pro sebe ? Jen tak si sednout,být chvíli v klidu a na nic nemyslet,ničeho se nebát. Těšit se z maličkostí,mít radost ze života,usmívat se na lidi kolem. Vždy to nejde,já vím,ale někdy...někdy bych chtěla něco takového zažít. Vždyť stačí jen málo...nechat na vteřinu odplout povinnosti a starosti a prostě se usmát. Jít dál se vztyčenou hlavou a chutí žít.
Electric.Doll
(Myslete si co chcete,možná je to hovadina a možná ne. Obrázky jsou pouze ilustrační,kdyby něco,a vaše názory samozřejmě uvítám v komentářích. Berte to ale tak,že Electric se prostě jen chtěla vypsat. Díky.)

Svoboda :))

25. února 2008 v 19:05 | Electric.Doll |  Perem na zeď
...aneb Electric.Doll volá po svobodě :))
Mám dobrou náladu a cítím se plná elánu s nástupem prvních nesmělých slunečních paprsků :)) Jelikož jsem od přírody spíše líný člověk,docela mě to,musím říct,zaskočilo :)) Ale dobře,vyjela jsem si na svém milovaném kole,a trošku provětrala zatuchlé plíce :))
Štve mě ale,že se jedna část mého já straní větší společnosti. S Jé jako by jsme byli jedno tělo,jedna duše,ale on nechce být jen můj kamarád. A já už taky nechci. A s Jenny bych měla někam vyrazit,říkám si. Otázka je kam a kdy.
Jsem plná touhy mít víc volného času,více nápadů na to,co neobvyklého podniknout s kamarády,protože nechci jen zalézt do hospody a obracet do sebe jedno pivo za druhým. Jenomže ta jejich rezignace,to jak do hospody zalezou jak do nory pomalu hned jak vypadnou ze školy mě hrozně štve. Dobře,dám si taky,ale nechci celý svůj život prosedět nad půlitrem piva a stěžovat si na naprosto nepodstatné věci. Cítím se tak volná a plná touhy pustit se do věcí,do kterých bych se normálně nepustila. Seskok padákem,co já vím.
Je to vlastně trochu ironie. Když jsem ve formě,sedím a zírám na tekutý chléb národa českého zrcadlící se ve sklenici a do hlavy vstřebávám jednu nepodstatnou věc za druhou. Ta to ale odmítá poslouchat,nohy mi pod stolem vibrují,chtěly by skákat a jen tak běžet po louce. Je to hloupé,je to pošetilé,možná dětinské. Ale já jsem tak trochu dítě. Chci si užívat,dokud to jde,chci hodně zažít,než mě pohltí vězení zvané dospělost a padne na mě těžká ruka zodpovědnosti. Ale život není jen v prolézání hospod a tancování na diskotékách,jejichž hudba mi naprosto nic neříká.
Omlouvám se,ale budeme se tedy muset,drazí kamarádi,rozejít. Alespoň než pochopíte,že se nechci uzavřít novým příležitostem řešením starých bolístek. Pokud vím,plná takovéhoto druhu "optimismu" jsem nikdy nebyla...ale naplňuje mne to a cítím se šťastná,když pouštím každodenní i nevšední starosti někam...do vzduchu. Zkuste to taky....uzavřít se nechtěným myšlenkám.
Vaše svobodně a možná optimisticky(vlastně přesně nevím,co je optimismus) smýšlející,
Electric.Doll ♥

Můj oblíbenec :))

11. února 2008 v 21:46 | Electric.Doll |  Me,myself and I
Dá se říct vůbec oblíbenec ? :))
Zpěvák mé nejoblíbenější skupiny (no,vlastně mám dvě nejoblíbenější skupiny,ale co na tom) HIM,takzvaný Ville Valo :))
Ani nevím proč Vám to tady píšu...snad jen,abyste se pokochali při pohledu na fotky a abyste měli menší představu o mém hudebním vkusu,i když Vás to zřejmě příliš nezajímá. Mimochodem,také chystám nějaký článek o své oblíbené hudbě...když ne teď,tak časem.
Ale že je Ville Ville,tak tu prostě musí být :)) On je mojí ikonou,mým "svatým obrázkem" :D Každodenní příval decibelů do mých již tak nahluhlých uší hrdě nese ve většině případů nálepku " HIM"... :)) Miluju HIM,miluju jejich kytaru,basu,bicí,klávesy...Villeho zpěv. Miluju je všechny :)) Migeho,Gase,Lilyho,Emersona,Villeho...
Když se jedná o HIM,jsem ještě bláznivější puberťačkou než normálně :)) Mou specialitkou je vyřvávání písniček HIM po ránu jako budíček pro tátu,který hrdě prohlašuje,že on osobně nejradši Wicked Game :))
Když si tak prohlížím ten článek,dochází mi,že i když o HIM píšu článek o ničem,dokážu uplíst z hovna bič a minimálně na několik mini odstavečků ho natáhnout :)) Ale co,mám je prostě ráda (miluju je) a mít rád není zločin :)) A jsem si vědoma toho,že mé články dosahují nevalné úrovně a obsahově nejsou ničím překvapivým :))
Na závěr pár fotek,ať alespoň něco v tomto článku stojí za to :)) :
Dovolím si tuto fotku označit za super :)) A to nejen kvůli Villeho vlasům,aby bylo jasno :))
Sladká tečka na závěr. TEČKA. :D
Líbá, Electric.Doll s poslintanou klávesnicí a vyplazeným jazykem,celkově vypadající jako idiot po nezdařené operaci mozku ; )

Zkouška přízně osudu.

11. února 2008 v 21:26 | Electric.Doll |  Perem na zeď
Nesnášim matiku. Proto jsem zítřejší písemku zanechala zcela osudu. Tohle prostě nemám šanci pobrat,takže pomůže jedině osud. Svůj lví podíl v tom má také to,že si povídám přes icq se svým nejlepším kamarádem a u toho se učit matiku jde opravdu těžko :)) Jak tak přemýšlím,mám viníka své zítřejší blbé známky :D
Mno,občas se taková zkouška jistě vyplatí,protože někdy mám pocit,že můj "andělíček strážný" je v lepším případě líný jako já,v horším tuhej. Čili,zejtra si pěkně zamaká :))
Máte pocit,že je tento článek zbytečný ? S velkým prominutím Vám na to kašlu,jelikož tohle je moje "výkřikovna". A já si sem samozřejmě můžu psát naprosto nemožné a zbytečné články :D
Mimochodem,nezdá se Vám,že blog teď nějak dlouho dobře funguje ? Nechci to zakřiknout,ale co když konečně skončila dobu neustálého stěžování a ztracených článků ? :D Třeba již nepřibývá blogů o Tokio Hotel,které zahlcovaly blog.cz informacemi,které se na každém shodovaly :)
Uff,to jsou kecy dneska :)) Přemýšlím,jestli mám tento článek počítat jako plnohodnotný "deníkový" :))
S láskou,
vychechtaná,nevzdělaná a líná
Electric.Doll ♥

O alkoholu bez alkoholu.

10. února 2008 v 15:46 | Electric.Doll |  Perem na zeď
Jsem tu zase. A v celé své kráse. (ironie)
Takže jsem "nahopkala" k svému milovanému počítači,stisknutím tlačítka mu vdechla život a rozpohybovala ztuhlé prsty na své milované klávesnici. Dobře,chystala jsem se psát. Ale pak...jsem si uvědomila jednu věc. Ne příliš důležitou,ale...důležitou :)) A to tu skutečnost,že jaksi nemám co psát.
Dobře,měla jsem narozeniny. Není podstatné kdy. Podstatné je pouze to,že je mi už šestnáct,i když,sama nevím,jak s tímto faktem naložit. Čím jsem starší,tím méně se těším na své narozeniny. Předně nevím,zda-li pořádat vůbec nějakou oslavu. A kde,co koupit,co nekupovat a v neposlední řadě,koho pozvat. Ne všichni z mých kamarádů mluví se všemi z mých kamarádů,jestli chápete :) Čili aby nedošlo k nechtěným roztržkám,je třeba vymyslet plán.
A to tak,že jeden večer věnuji určité sortě kamarádů a druhý večer té další. Nutno podotknout,že odmítám dělat jakoukoli oslavu u nás doma,protože to se nejen už "nenosí",ale já taky nemám zájem :D To znamená,vyvlíct se dvakrát o víkend do nějakého klubu nebo alespoň hospody a zatáhnout útratu všech mých alkoholu holdujících kamarádů :) A jelikož nejsem právě arabský šejk,sedící si na ropné žíle (bez kometáře :D),je jasný výsledek. Pokud se mi podaří sehnat peníze na napojení všech mých kamarádů,které bych ráda pozvala a to ještě ve dvou vlnách,zůstane minimálně jeden člověk nasuchu,v lepším případě o minerálce. A kdo to bude ? Já. Onen oslavenec,který se měl z hospody potácet vyřízený na tři týdny dopředu. Onen oslavenec,kterého tak potupně zlitého nepozná ani vlastní matka. Onen oslavenec bude pít minerálku a odnášet domů ožralé kamarády :)) Dokážete si představit něco horšího než vlastní narozeniny bez kapky alkoholu a bez trochy peněz ? Že ne ? Pak jste šťastní. Držte mi palce,kéž by se mi podařilo vyloupit banku :D
Pozdravuje,líbá,loučí se,vítá...
Vaše (bohužel) střízlivá
Electric.Doll ♥

Nepodstatný titulek

3. února 2008 v 17:22 | Electric.Doll |  Perem na zeď
...nepodstatného článku :))
Ano,vidím Vám na očích,tento článek bude jako ty ostatní :D
Přišla jsem si vyčítat svojí školní neaktivitu. I přesto,že skončilo pololetí,mám se zase co učit a že by mě tato "duševní krmě" naplňovala se říct nedá. Takže,jak už je mým dobrým zvykem,když mě něco nebaví,jednoduše se na to...víte co :)) Nutno říct,že jsem byla do takové míry aktivní,že jsem si tu pěkně rozložila tu biologii,ale ani se do ní nepodívala. Nu,počítač je mor :))
O vysvědčení bych radši nemluvila a to nejen proto,že jsem ho dosud nedostala,jelikož jsem ten den nebyla ve škole :)) Nečekám žádné krásné vysvědčení,pro Vaší představu,vyznamenání to rozhodně nebude,někteří prostě nejsou ani tak debilní,jako líní,jak se vyjádřila jedna z našich profesorek :)) Takže mě uklidňuje(tak trochu) tento fakt. Já nejsem debilní,jsem jen líná. A jsem jaká jsem :D
Vždycky si obalím učení deseti výmluvami proč se učit až později...a nakonec ? Neučím se vůbec například :D
Já vím...jsem hroznej člověk. A pevně doufám,že časem přijde inteligentnější článek...ale to víte...jsem líná :D
Je vám k něčemu to,že jste tu byli ?