Zamyšlení nad...

26. února 2008 v 22:16 | Electric.Doll |  Úhel pohledu
(Zase jeden z názorů...Electric se z celého srdce omlouvá,ale nedalo jí to...ale vlastně,proč se omlouvat,když to publikuji všechno na svém blogu :)))
...originalitou a jak jí dosáhnout ? Dobrá otázka... Abyste věděli,já si originálních lidí nesmírně cením. Protože jich není mnoho a jen tak na ulici je nepoznáte. Podle mě se originalita skrývá totiž hlavně v duši člověka,v jeho nitru. Tkví v jeho myšlenkách,názorech,talentech. Samozřejmě,může se odrážet i na oblečení nebo tak,ale je to jen pouhý odraz toho,co se skrývá uvnitř. Sama nemůžu říct,že bych poznala opravdu originálního člověka. Protože pro mě originalita souvisí i s tím,že jde dotyčný člověk proti proudu,a takových lidí je už dnes málo(myslím si). Můžete o někom z vašem okolí říct,že jde proti proudu,je absolutně oddaný sobě a svým zásadám ? Že když něco sám nechce,prostě to neudělá ? Že je mu jedno,co si o něm myslí ostatní,kromě lidí na kterých mu záleží ?
Nemluvím tu o tom,že by neměl měnit své zásady nebo názory,když přijde na to,že mu již nevyhovují. Chci jen říct,že neznám moc lidí,kteří by se nedali strhnout vírem společnosti a nezačali se chovat jako ostatní(alespoň v něčem). Nemluvím tu o tom,že by jsme se měli izolovat a nechat vytvářet své osobnosti někde v ústraní,daleko od ostatních,aby jsme měli jistotu,že budeme jedineční. Pro mě je síla a krása člověka třeba v tom,že dokáže stát za svým názorem třeba proti celé své třídě,když je přesvědčen o tom,že je správný nebo prostě jen,když mu věří. Vždy jsem něco takového chtěla dokázat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marilyn marilyn | Web | 27. února 2008 v 18:10 | Reagovat

jako originální..to je vlastně každej člověk. a když neví, co má dělat, přebírá prostě názory a projevy ostatních. to není známka neoriginality. a přijít v dnešní době s něčim novym..to už je snad nemožný :) a teda myslim si, že celkem dost lidem nezáleží na tom, co si o nich myslí ostatní (až na ty, na kterých jim záleží). a dneska se taky hned o někom, kdo už se jenom snaží bejt něčim originální, řekne, že se staví do nějaký pózy... No jo, je to těžký. Lidstvo je prostě stádo.

2 KK KK | E-mail | Web | 13. února 2009 v 21:09 | Reagovat

Spousta lidí se bojí být originální.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Je vám k něčemu to,že jste tu byli ?