Červen 2009

Stmívá se nad Stmíváním ?

7. června 2009 v 18:20 | Electric.Doll |  Biograff
Zrovna dnes jsem se dívala na Knižní svět (či jak se ten pořad přesně jmenuje :)), a zjistila jsem, že výborný román (alespoň dle mého názoru) autorky Stephenie Meyerové s názvem Stmívání, pokračující díly Zatmění, Nový Měsíc a Rozbřesk se umístil v žebříčku prodejnosti literatury pro mládež na prvních třech místech (Stmívání,Rozbřesk, Zatmění).

Samozřejmě, knížka je dle mého názoru výborná, dobře se mi četla, příběh mě pohltil, ale ta stále rostoucí mánie kolem tohoto nového fenoménu je již víc než otravná. V každém knihkupectví jsou v komínkách na sebe naskládány výtisky celé trilogie, obrovské plakáty řvoucí z výloh lákají ke koupi... k tomu všemu mezi nimi visí plakát z filmu s tvářemi Pattinsona a Stewartové...

Ve škole narážím do holek jdoucích po chodbě s nosy zabořenými do knížky, jak jinak než do ságy Stmívání...hm,peněz nejspíš tato mánie vydělala a ještě vydělá dost.
Nic proti filmu, všem hercům a podobně ale americké filmy "na motivy" všeho, z čeho by mohli kápnout peníze, z každé knížky, která je chvíli oblíbená už jsou až nechutné, dle mého názoru. Zfilmováním trháku Stmívání si sice neuřízli ostudu, nicméně nevím, jestli to u téhle knihy bylo to nejlepší.

Asi to bude znít dětinsky, ale hlavní hrdiny jsem si při čtení knihy představovala úplně jinak, načež po shlédnutí filmu, se do mé mysli vloudili tváře herců a můj mozek se tak stal druhotně loutkou hollywoodské produkce. K Robertu Pattinsonovi budiž řečeno, že jako Edward není špatný (no, ani ošklivý) ,není oním sladkým Cedrikem z Harryho Pottera...ale o to nejde. Bella alias Kristen Stewartová se dá překousnout, ovšem zde nejde ani tak o obsazení, jako spíš o to, že z dalšího nadějného příběhu o lásce puberťačky a upíra udělal Hollywood, nebýt té upírské lásky, pomalu další film ve stylu německých adaptací románů Rosamunde Pilcherové.
Popularizace a hrabání peněz do nor obtloustlých producentů není možná vždycky to pravé.

P.S. - A budiž řečeno, že se chystá již další filmový díl, Nový Měsíc.

Omlouvám se těm, kteří čekali exkluzivní rozhovor o tom, co má rád Robert Pattinson a jestli se cítí být Edwardem a také o tom, zda-li se s Kristen Stewartovou milují doopravdy...mezitím je to pouze zatrpklá výpověď o tom, kterak se hollywoodská produkce dokáže chytit všeho a zahltit tím celý svět....

KáKá,aneb kulturní koutek.

7. června 2009 v 16:18 | Electric.Doll |  Kultůůůra
Rozhodla jsem se zpřehlednit, zefektivnit a zpřístupnit široké veřejnosti rubriku, nazvanou kultura. Doteď nebyla příliš využívána, takže hodlám její roli a místo na tomto blogu trochu zdůraznit...nuže. Budou tu knížky, filmy a spousta dalších věcí, jen s malým omezením...pouze ty, které mě zaujaly, nebo ty, které bych si přála vidět a zdají se být zajímavé.
No,zřejmě jste mě pochopili, čili můžem :

Články se to zde samozřejmě bude plnit postupně, však mne znáte :))


Je vám k něčemu to,že jste tu byli ?